استخدام برنامه نویس در شرکت بزرگ

توسط کاوه طاهری آخرین بروزرسانی
استخدام سی شارپ

شرکت های بزرگ معمولا روال خاصی برای استخدام افراد جدید دارند، این روال علاوه بر توانایی فنی، توانایی روانی و دهنی شما نیز ملاک آزمایش قرار می گیرد. برای استخدام در شرکت های بزرگ ابتدا مصاحبه فنی و سپس مصاحبه روانشناسی انجام می شود. مصاحبه روان شناسی بسیار مهم است.

در مصاحبه فنی معمولا از پرسش های پایه ای برنامه نویسی شی گرا تا جدیدا ترین تکنولوژی های به روز به صورت شفاهی پرسیده می شود. بدلیل تنوع زیاد مباحث و پریدن از یک شاخه به شاخه دیگر معمولا ذهن یاری نمی کند و ممکن است نتوانید در لحظه پاسخ ها را بدهید، بهتر است از قبل سرفصل های اصلی که در زیر آمده را مطالعه کنید.

این موارد مورد علاقه مصاحبه کننده ها است، تقریبا در تمامی مصاحبه های برنامه نویسی ASP.Net پرسیده می شود.

مصاحبه روان شناسی

پرسش های روانشناسی معمولا بر فقط بر یک موضوع تاکید دارد که "آیا مشکلات شخصی شما در کار تاثیر دارد یا خیر؟"، با همین منطق می توانید به همه پرسش ها پاسخ دهید، پرسش های روان شناسی معمولا به نحوه ای طراحی شده که امکان فریب مصاحبه کننده وجود ندارد و پرسش های انحرافی زیادی مطرح می شود که حتی با یک پاسخ اشتباه مصاحبه کننده متوجه دروغ گفتن شما می شود. هیچ شغلی ارزش دروغ گفتن را ندارد. شما حتی اگر این مرحله را با فریب مصاحبه کننده بگذرانید بعدا در زمان کار مشخص خواهد شد که شرایط لازم را ندارید. شرکت های بزرگ معمولا زمان آزمایشی زیادی در نظر میگیرند. پس شرایط را برای خود سخت نکنید.

موارد مهم قبل از مصاحبه

وقتی رزومه شما مورد بررسی قرار گرفته از شما خواسته می شود جهت مصاحبه حضوری به محل شرکت مراجعه کنید، این مصاحبه معمولا جهت آشنایی با شما و بررسی صحت موارد ذکر شده در رزومه شماست.

موارد مهم در هنگام مصاحبه

اگر موفق به گذراندن مصاحبه فنی شدید، احتمالا باید مصاحبه روان شناسی و سپس مصاحبه با مدیرعامل را پیش رو خواهید داشت. بعد از گذراندن هر 3 مصاحبه احتمالا باید منتظر تماس شرکت باشید. اگر تماس گرفته شد زمانی برای شروع همکاری اعلام می شود که باید در آن زمان در محل شرکت حضور پیدا کنید، معمولا در ابتدا در جلسه ای شما را به دیگر همکاران معرفی می کنند و کار شما شروع می شود. 

1 نظر

Aly Chiman جمعه, 28 دی 1397 11:32

Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at ikaveh.com promoted as a resource on our blog alychidesign.com ? We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know. Thanks, Aly

پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای ikaveh.com محفوظ است.